U Općoj bolnici Zadar započela provedba cijepljenja protiv COVID-19

Dana 05. siječnja 2021 u OB Zadar je počela provedba cijepljenja zdravstvenih djelatnika protiv COVID-19. Prva prioritetna skupina su djelatnici koji rade na COVID odjelima, a u drugim terminima će se cijepiti ostali zdravstveni i nezdravstveni djelatnici. U prvoj fazi se prijavilo 500 djelatnika za cijepljenje.

Zdravstveni djelatnici OB Zadar su pokazali da kao pojedinci svojom odlukom doprinose u zaštiti pacijenata, radnih kolega, kao i svojih obitelji i šire zajednice. Naime, cijepljenje je znanstveno dokazano najučinkovitija preventivna mjera zaštite pojedinca i cijele populacije protiv zaraznih bolesti, te je jedini uspješni način da se u skoroj budućnosti umanji utjecaj virusa na naše živote ili da se njegova pojava u budućnosti može držati pod kontrolom zdravstvenog sustava.

Cijepljenje 0

Cijepljenje 1