Služba pravnih poslova

Home / O nama / Nezdravstvene službe i odjeli / Služba pravnih poslova

Odjeli Službe za pravne poslove

Odjel za pravne, kadrovske i opće poslove obavlja poslove vezano uz područje primjene pravnih propisa i propisa iz područja radnog prava, zastupa Bolnicu u svim obvezno pravnim odnosima, općim i pravnim pitanjima te provodi administrativno – organizacijske poslove iz područja službeničkih odnosa, uredskih i drugih poslova. Odjel za pravne, kadrovske i opće poslove obavlja i uređuje poslove uredskog poslovanja i općih pravnih poslova, upravne i stručne poslove na pripremi i održavanju sjednica upravnih i ostalih tijela Bolnice. Osim toga, sudjeluje u izradi općih i normativnih akata, odluka vezanih uz radne odnose, kao i ugovora koje Bolnica sklapa s drugim fizičkim i pravnim osobama. Na razini Odjela vodi se kadrovska evidencija zaposlenih osoba i provodi se analiza radnih mjesta te se obavljaju svi poslovi vezano za zasnivanje, prestanak i promjenu radnog odnosa, kao i ostvarivanje materijalnih prava radnika.

Ustrojstvene jedinice

• Odjel za opće i pravne poslove
  • Odjel za kadrovske poslove
  • Odjel zaštite na radu