U OB Zadar održano predavanje o naprednim multidisciplinarnim metodama endoskopske ginekološke kirurgije

U ponedjeljak 26. rujna Opću bolnicu Zadar je, a na poziv Službe za ginekologiju, posjetio ugledni ginekološki kirurg dr. Istvan Mate Argay radi održavanja serije predavanja o naprednim multidisciplinarnim metodama endoskopske ginekološke kirurgije.

Dr. Argay je, uz posao redovitog predavača i liječnika Klinike za ginekologiju i opstetriciju Sveučilišta Debrecen u Mađarskoj ujedno i stalni predavač Europske akademije za ginekološku kirurgiju, MIS (Minimal invasive surgery) akademije Dubai te svjetskog lidera u endoskopskoj kirurgiji; centra IRCAD u Strasbourgu u Francuskoj. Od 2019. stalni je član predsjedništva ESGE-a ( European society for gynecological endoscopy).

Teme predavanja su bile napredne tehnike u laparoskopskom šivanju te serija predavanja za ginekologe, abdominalne kirurge i urologe o minimalno invazivnom kirurškom liječenju duboke zdjelične i abdominalne endometrioze.

Ovakvim gostovanjima i predavanjima Odjel za ginekologiju nastoji pratiti te implementirati najnovije tehnike i metode kirurškog liječenja u svrhu poboljšanja kvalitete zdravstvene skrbi, a potvrda o dobrom smjeru i radu Odjela za ginekologiju je dodjela statusa suradnog centra za liječenje endometrioze.