TESTIRANJE NA SARS-CoV-2

Zbog sve većeg broja zahtjeva za testiranje na SARS-CoV-2, od ponedjeljka (23. kolovoza 2021.) Opća bolnica Zadar provodi reorganizaciju usluge testiranja na SARS-CoV-2. Sva testiranja vrše se i dalje na prostoru parkirališta na adresi Bože Peričića 5, na osobni zahtjev, uz plaćanje.

Opća bolnica Zadar provodi usluge 3 vrste testiranja, dok cijena ovisi o vrsti testa koji se provodi:

Vrsta testaOpis postupkaCijena

Molekularni SARS-CoV2 test (PCR)

Testiranje se provodi iz uzorka obrisa nazofarinksa, RT–PCR metodom molekularne dijagnostike, pri čemu se detektiraju dvije ciljane sekvence virusa.600,00 kn
Brzi antigenski test (BAT)Pouzdan, brz kromatografski imunološki test za kvalitativno otkrivanje specifičnih antigena SARS-CoV-2 prisutnih u nazofarinksu.150,00 kn
Serološko testiranjeTest koji otkriva prisutnost (IgM, IgG) antitijela na COVID-19 kao specifičnog imunološkog odgovora protiv antigenih proteina u uzorku krvi. Pozitivan rezultat pokazuje da je osoba u prošlosti bila izložena SARS-CoV-2, ali daje malo ili nimalo podataka o trenutnom statusu zaraze.120,00 kn

Svi testovi koje koristi Opća bolnica Zadar u skladu su sa smjernicama Odbora Europske unije za zdravstvenu sigurnost i prihvaćeni su širom Europske Unije te vrijede za prelazak granice.

Sve detaljnije informacije o testiranju, kao i obrazac za prijavu možete pronaći na sljedećem linku: direktna poveznica (poveznica za stranicu na engl. jeziku: : https://www.bolnica-zadar.hr/pacijenti-i-posjetitelji/sars-cov-2-testing/)

Na testiranje se dolazi u terminu o kojem se korisnici obavještavaju putem maila ili telefonskim putem. Prilikom dolaska na testiranje potrebno je nositi zaštitnu masku i pridržavati se fizičkog razmaka.

Nakon dovršenog molekularnog testiranja, nalaz će se poslati korisniku putem elektroničke pošte.*

*(nalaz je moguće i osobno preuzeti u bolnici svakim radnim danom, u vremenu 8.00 – 20.00 sati, vikendom i blagdanom od 8.00 – 14.00 sati na Administrativnom punktu za testiranje).

Ponedjeljak / Utorak / Srijeda / Četvrtak / Petak

Termini testiranja:

•  07:30 sati
  •  10:30 sati
  •  13:00 sati
  •  15:00 sati
  •  17:30 sati

Za sve termine nalaz RT-PCR testa dostupan je u roku 24 sata, a nalaz Brzog antigenskog testa (BAT) izdaje se isti dan najkasnije 3-6 sati od uzimanja uzorka.

Subota / Nedjelja

Termini testiranja:

•  07:30 sati
  •  10:30 sati

Ostale informacije vezane za postupak testiranja mogu se dobiti pozivom na broj: 023/505-757.