Potpisan Ugovor sa izvođačem radova za izgradnju Dnevne bolnice

U predavaonici Opće bolnice Zadar, u utorak, 30. travnja 2019. godine potpisan je Ugovor za izvođenje radova na projektu ”Rušenje postojeće zgrade i izgradnji zgrade Dnevnih bolnica odjela za pulmologiju, odjela za onkologiju, odjela za infektologiju i odjela za dermatologiju, te adaptacije dnevne bolnice Službe za kirurgiju”. Potpisivanje ugovora za rušenje i izgradnju predstavlja početak druge i ujedno najznačajnije faze provedbe projekta Izgradnje i opremanja dnevnih bolnica Odjela za pulmologiju, onkologiju, infektologiju i dermatologiju Opće bolnice Zadar te adaptacije i opremanja dnevne bolnice Službe za kirurgiju za koji je Općoj bolnici Zadar, u okviru Poziva za Poboljšanje isplativosti i pristupa dnevnim bolnicama i/ili dnevnim kirurgijama za ovaj projekt ukupno odobreno 49.999.865,00 kuna bespovratnih sredstava. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj.

„ Projektom se želi postići reorganizacija pružanja bolesničke zdravstvene zaštite uz jačanje dnevne bolnice i smanjenje akutnih stacioniranih kapaciteta, oslobađanje odgovarajućih kapaciteta za produljeno liječenje bolesnika i palijativnu skrb Opće bolnice Zadar te omogućiti prelazak s akutne bolničke skrbi na dnevne bolnice što je ujedno i jedan od glavnih ciljeva Nacionalnog plana za razvoj kliničkih bolničkih centara, kliničkih bolnica, klinika i općih bolnica u Republici Hrvatskoj. Dnevne bolnice omogućuju suvremen , ekonomičan, kvalitetan i multidisciplinaran način liječenja koji znatno utječe na povećanje zadovoljstva bolesnika i podizanje razine kvalitete zdravstvene zaštite“, rekao je ravnatelj bolnice Željko Čulina.

Župan Božidar Longin čestitao je na dobrom projektu ističući kako će realizacijom projekta zdravstvena usluga biti bolja, a troškovi manji. „Zahvaljujem ravnatelju i cijelom osoblju bolnice koji su proveli ovaj postupak koji nije bio jednostavan, čestitam i izvođaču te se nadam da će sve biti gotovo u zadanim rokovima“, rekao je župan Longin.

Realizacijom Projekta očekuje se da će se skratiti prosječna duljina boravka u bolnicama, smanjiti broj prijema, povećati produktivnost bolnice, protočnost pacijenata, podignuti razina kvalitete zdravstvene zaštite, skratiti liste čekanja, smanjiti broj bolovanja i poboljšati uvjeti i kvaliteta rada.

Slovenska tvrtka Solida d. o. o. ima rok od 16 mjeseci od uvođenja u posao za obavljanje građevinskih radova.