Testiranje na SARS-CoV-2 na zahtjev uz plaćanje

Home / Pacijenti i posjetitelji / Testiranje na SARS-CoV-2 na zahtjev uz plaćanje
Hrvatski

Testiranje na SARS-CoV-2 na zahtjev, uz plaćanje

Opća bolnica Zadar pruža uslugu testiranja na SARS-CoV-2 na zahtjev, uz plaćanje, ukoliko nemate uputnicu.

Nalaz PCR testa je dostupan unutar 24 – 48 sati.

Nalaz brzog antigenskog testa dostupan je u roku od 6 sati.

Cijena usluge testiranja:
  • SARS-CoV-2 RT-PCR – 2 ciljane sekvence: 600,00 kn

Testiranje se provodi iz uzorka obriska nazofarinksa, RT–PCR metodom molekularne dijagnostike, pri čemu se detektiraju dvije ciljane sekvence virusa.

• Brzi antigenski test na COVID-19: 200,00 kn

Pouzdan, brz kromatografski imunološki test za kvalitativno otkrivanje specifičnih antigena SARS-CoV-2 prisutnih u nazofarinksu.

• Serološko testiranje – antitijela COVID-19 (IgM, IgG): 150,00 kn

Test kojim se otkriva prisutnost antitijela (specifičnog imunološkog odgovora) protiv antigenih proteina u uzorku krvi. Pozitivan rezultat pokazuje da je osoba u prošlosti bila izložena SARS-CoV-2, ali daje malo ili nimalo podataka o svom trenutnom statusu zaraze.

POSTUPAK PLAĆANJA
Preporučamo avansno plaćanje internet bankarstvom ili uplatom putem uplatnice.

Podaci za uplatu

PREZIME I IME, ADRESA KORISNIKA
UPLATA U KORIST RAČUNA (PRIMATELJ): Opća bolnica Zadar
IBAN: HR5924020061100879223
MODEL: HR00
POZIV NA BROJ: OIB fizičke ili pravne osobe
OPIS PLAĆANJA: prezime i ime korisnika, test na COVID, osobni identifikacijski broj (OIB)
IZNOS: Prema cjeniku naknada za zdravstvene usluge

Prilikom izrade inozemnog naloga za plaćanje, u OPISU PLAĆANJA je potrebno evidentirati podatke o pozivu na broj, prezime i ime korisnika, test na COVID, osobni identifikacijski broj (broj putovnice).
U iznimnim situacijama moguće je i gotovinsko plaćanje prije testiranja.
Postoji mogućnost izdavanja R-1 računa uz prethodnu najavu.

POSTUPAK PRIJAVE ZA TESTIRANJE NA SARS-CoV-2 NA ZAHTJEV – ZA FIZIČKE OSOBE

Prije dolaska na testiranje potrebno je preuzeti te ispuniti OBRAZAC “A”

Potvrdu o avansnoj uplati i ispunjeni Obrazac „A“ potrebno je poslati na e-mail: covid19.test@bolnica-zadar.hr ili preko forme ispod

U predmetu/naslovu e-maila navedite samo Vaše PREZIME i IME radi administrativnog ažuriranja podataka.

Forma za narudžbe fizičkih osoba

POSTUPAK PRIJAVE ZA TESTIRANJE NA SARS-CoV-2 NA ZAHTJEV – ZA PRAVNE OSOBE

Prije dolaska na testiranje potrebno je preuzeti te ispuniti OBRAZAC “B”

i poslati na e-mail: covid19.test@bolnica-zadar.hr ili preko forme ispod

U predmetu/naslovu e-maila navedite naziv TVRTKE / PRAVNE OSOBE.

Pravne osobe prijavu mogu poslati radnim danom (od ponedjeljka do petka) u vremenu od 08.00 do 14.00 sati.

Plaćanje za pravne osobe se vrši nakon dostavljenog nalaza, a temeljem ispostavljene fakture.

Forma za narudžbe pravnih osoba

POSTUPAK UZORKOVANJA

Na testiranje se dolazi u terminu u kojem ćete biti obavješteni putem maila ili telefonski.

Uzimanje uzoraka provodi se u prostoru na parkiralištu OB Zadar.

Prilikom dolaska na testiranje potrebno je nositi zaštitnu masku i održavati fizički razmak.

POSTUPAK IZDAVANJA NALAZA TESTIRANJA

Nakon dovršenog molekularnog testiranja, nalaz će biti poslan u skladu s odabranim u evidencijskom obrascu:

• ukoliko je odabir bio “e-mail” – primit ćete elektroničku poštu, a u privitku e-maila će biti nalaz Vašeg testiranja
  • ukoliko je odabir bio “osobno preuzimanje u bolnici” – trebate doći u bolnicu i nalaz preuzeti od administratora, svakim radnim danom, u vremenu 8.00 – 14.00 sati.

Vrijeme čekanja na nalaz (od uzimanja obriska do izdavanja nalaza) je najduže do 48 sati.

Ostale informacije vezane za postupak testiranja možete dobiti pozivom na broj: 023/505-757