Testiranje na SARS-CoV-2 na zahtjev uz plaćanje

Home / Pacijenti i posjetitelji / Testiranje na SARS-CoV-2 na zahtjev uz plaćanje
Hrvatski

Testiranje na SARS-CoV-2 na zahtjev, uz plaćanje

Opća bolnica Zadar pruža uslugu testiranja na SARS-CoV-2 na zahtjev, uz plaćanje, ukoliko nemate uputnicu. Nalaz PCR testa je dostupan unutar 24 sata, a nalaz brzog antigenskog testa (BAT) dostupan je u roku od 6 sati.

Vrsta testaOpis postupkaCijena

Molekularni SARS-CoV2 test (PCR)

Testiranje se provodi iz uzorka obrisa nazofarinksa, RT–PCR metodom molekularne dijagnostike, pri čemu se detektiraju dvije ciljane sekvence virusa.600,00 kn
Brzi antigenski test (BAT)Pouzdan, brz kromatografski imunološki test za kvalitativno otkrivanje specifičnih antigena SARS-CoV-2 prisutnih u nazofarinksu.150,00 kn
Serološko testiranjeTest koji otkriva prisutnost (IgM, IgG) antitijela na COVID-19 kao specifičnog imunološkog odgovora protiv antigenih proteina u uzorku krvi. Pozitivan rezultat pokazuje da je osoba u prošlosti bila izložena SARS-CoV-2, ali daje malo ili nimalo podataka o trenutnom statusu zaraze.120,00 kn

Provođenje testiranja na SARS-CoV-2 za fizičke osobe – na zahtjev

Prije dolaska na testiranje potrebno ispuniti obrazac ispod

Potvrdu o avansnoj uplati potrebno je poslati na e-mail: covid19.test@bolnica-zadar.hr ili preko forme ispod

U predmetu/naslovu e-maila navedite samo Vaše PREZIME i IME radi administrativnog ažuriranja podataka.

Preporučamo avansno plaćanje internet bankarstvom ili uplatom putem uplatnice.

Podaci za uplatu

PREZIME I IME, ADRESA KORISNIKA
UPLATA U KORIST RAČUNA (PRIMATELJ): Opća bolnica Zadar
IBAN: HR5924020061100879223
MODEL: HR00
POZIV NA BROJ: OIB fizičke ili pravne osobe
OPIS PLAĆANJA: prezime i ime korisnika, test na COVID, osobni identifikacijski broj (OIB)
IZNOS: Prema cjeniku naknada za zdravstvene usluge

Prilikom izrade inozemnog naloga za plaćanje, u OPISU PLAĆANJA je potrebno evidentirati podatke o pozivu na broj, prezime i ime korisnika, test na COVID, osobni identifikacijski broj (broj putovnice).
U iznimnim situacijama moguće je i gotovinsko plaćanje prije testiranja.
Postoji mogućnost izdavanja R-1 računa uz prethodnu najavu.

Kao sredstvo plaćanje prihvaćaju se kreditne i debitne kartice.

Forma za narudžbe fizičkih osoba

Jezik za izdavanje nalaza je HRVATSKI

Provođenje testiranja na SARS-CoV-2 za pravne osobe – na zahtjev

Prije dolaska na testiranje potrebno je preuzeti te ispuniti OBRAZAC “B”

i poslati na e-mail: covid19.test@bolnica-zadar.hr ili preko forme ispod

U predmetu/naslovu e-maila navedite naziv TVRTKE / PRAVNE OSOBE.

Pravne osobe prijavu mogu poslati radnim danom (od ponedjeljka do petka) u vremenu od 08.00 do 14.00 sati.

Plaćanje za pravne osobe se vrši po predračunu uz mogućnost naknadnog plaćanja po ispostavljenoj fakturi, nakon dostavljenog nalaza.

Kao sredstvo plaćanje prihvaćaju se kreditne i debitne kartice.

Forma za narudžbe pravnih osoba

Postupak uzorkovanja i izdavanja nalaza testiranja

Na testiranje se dolazi u terminu u kojem ćete biti obavješteni putem maila ili telefonski.

Uzimanje uzoraka provodi se u prostoru na parkiralištu OB Zadar.

Prilikom dolaska na testiranje potrebno je nositi zaštitnu masku i održavati fizički razmak.

Termini testiranja:

•  07:30 sati – Svaki dan
  •  10:30 sati – Svaki dan
  •  13:00 sati – Ponedjeljak-Petak
  •  15:00 sati – Ponedjeljak-Petak
  •  17:30 sati – Ponedjeljak-Petak

Nakon dovršenog molekularnog testiranja, nalaz će biti poslan u skladu s odabranim u evidencijskom obrascu:

• ukoliko je odabir bio “e-mail” – primit ćete elektroničku poštu, a u privitku e-maila će biti nalaz Vašeg testiranja
  • ukoliko je odabir bio “osobno preuzimanje u bolnici” – trebate doći u bolnicu i nalaz preuzeti od administratora, svakim radnim danom, u vremenu 8.00 – 14.00 sati.

Vrijeme čekanja na nalaz (od uzimanja obriska do izdavanja nalaza) je najduže do 24 sata.

Lokacija provođenja testiranja

Dodatne informacije

Ostale informacije vezane za postupak testiranja možete dobiti pozivom na broj: 023/505-757 u terminu od 08:30 – 14:30 sati.