Opća bolnica Zadar zaprimila certifikat o sudjelovanju i rezultate vanjske kontrole Svjetske zdravstvene organizacije

Svjetska zdravstvena organizacija / Regionalni ured za Europu je organizirao testiranje stručnosti za podnacionalne laboratorije radi otkrivanja prisutnosti SARS-CoV-2 polimeraznom lančanom reakcijom (PCR).

Referentni centar WHO-a za Hrvatsku, Klinika za infektivne bolesti “Dr. Fran Mihaljević”, kao koordinator sudjelovala je u provedbi samog testiranja i certificiranja.

Testiranja su pokazala da se rezultati za uzorke od studenog i prosinca 2020. godine dobiveni PCR metodom radi otkrivanja prisutnosti SARS-CoV-2 iz laboratorija Opće bolnice Zadar u potpunosti poklapaju s rezultatima koje je za WHO radio neovisni laboratoriji.

Na temelju rezultata i sudjelovanja Općoj bolnici Zadar 16. kolovoza 2021. dostavljeni su rezultati i certifikat Svjetske zdravstvene organizacije WTO-a.