Opća bolnica Zadar u rad je pustila novi kirurški pokretni C-luk

Opća bolnica Zadar u rad je pustila novi kirurški pokretni C-luk OEC One CFD 31, renomiranog svjetskog proizvođača GE Healthcare.

Riječ je o najsuvremenijem uređaju ovakve vrste koji kirurzima Opće bolnice Zadar omogućuje oslikavanje u visokoj rezoluciji s izuzetno niskom dozom zračenja za pacijenta i medicinsko osoblje. Uređaj je opremljen digitalnim ravnim detektorom velikoga polja pregleda 31cm x 31cm,a koji je izrađen u najmodernijoj CMOS tehnologiji. Polje primjene ovakvog uređaja jest opća kirurgija, ortopedija, zahvati na kralježnici, vaskularni zahvati te urološki zahvati. OEC One CFD 31 je C-luk najnovije generacije i kompaktnog dizajna te uvelike olakšava i ubrzava radni tijek medicinskom osoblju, osiguravajući najkvalitetniju uslugu pacijentima Opće bolnice Zadar.

Ukupna vrijednost nabavljenog uređaja je 1.061.250,00 kuna, a nabava je financirana sredstvima Ministarstva zdravstva.