Opća bolnica Zadar postala je referentni centar Getinge sterilizacije u Hrvatskoj

Na Odjelu za centralnu sterilizaciju završena je instalacija trećeg u nizu parnog sterilizatora GSS67H13.

Projekt opremanja Odjela za sterilizaciju Opće bolnice Zadar započeo je u studenom 2020. godine kada je implementirano sljedeće:

– Getinge sterilizator GSS67H13 X2
– Getinge dezinfikator WD 8668 X2

Na Odjelu je instaliran još jedan GSS67H13 i Getinge inkubator koji koristi super brzi 20 minutni biološki indikator za paru i hidrogen peroksid.

Da bi se cijeli sustav unaprijedio postoji mogućnost implementacije centralnog sistema praćenja instrumentarija. Getinge T-DOC sustav je sustav koji osigurava potpunu sljedivost, optimizirano korištenje instrumenata i uređaja te isporuku istih točno na vrijeme za operaciju, omogućujući najbolju njegu pacijenata.

Vrijednost nabave iznosi 811.000,00 kuna, a ista je financirana iz decentraliziranih sredstava Bolnice.

Opća bolnica Zadar je nabavkom uređaja postala referentni centar Getinge sterilizacije u Hrvatskoj.