Opća bolnica Zadar nabavila je „Pametni medicinski ormar“

S ciljem dodatne digitalizacije medikacijskog puta i unaprjeđenja sustava pripreme i podjele jedinične terapije, tijekom prosinca 2022. na Odjelu za vaskularnu kirurgiju Opće bolnice Zadar instaliran je i pušten u rad „Pametni medicinski ormar“ (Automatic dispensing cabinet – ADC).

Radi se o sustavu koji je prvenstveno namijenjen za pripremu i podjelu jedinične terapije te ujedno ispunjava više funkcija/zahtjeva: medicinsko-stručne (sigurnost pacijenata i zdravstvenih djelatnika, just in time upravljanje zalihama lijekova), ekonomske (oslobađa dodatno vrijemezdravstvenim djelatnicima, kontrola troškova i stanja zaliha u realnom vremenu) i upravljačke (pojednostavljene faze rada i odgovornosti, učinkovitiji procesi, sljedivost).

Pilot projekt jedinične podjele terapije predstavlja temelj za daljnje umrežavanje svih sustava u Općoj bolnici Zadar.

Vrijednost investicije iznosi 500.000,00 kuna, a financiran je iz sredstava Ministarstva zdravstva.