Opća bolnica Zadar nabavila je novi uređaj za operaciju katarakte

Opća bolnica Zadar je za potrebe Odjela za oftalmologiju i optometriju nabavila uređaj Centurion vision system.
Ovaj uređaj iz nove je generacije uređaja za fakoemulzifikaciju koja omogućava jednostavniju i sigurniju operaciju sive mrene (katarakte).

Radi se o jedinstvenoj kombinaciji Oyzl tehnologije i napredne “active fluidics” tehnologije koja omogućava naprednu emulzifikaciju katarakte uz korištenje minimalne količine tekućine.
Acitve fludidcs tehnologija detektira jačinu protoka tekućine, irigacijaki tlak i vakum te kompenzira gubitak tlaka u oku u toku operacije te održava ciljani intraokularni tlak čime se omogućuje stabilnost i smanjuje vjerojatnost intraoperativnih te postoperativnih komplikacija.

Sredstva za nabavku uređaja i popratne opreme osigurana su u proračunu Grada Zadra.