Opća bolnica Zadar nabavila je novi endoskopski ultrazvučni uređaj za Odjel gastroenterologije

Opća bolnica Zadar nabavila je za potrebe Odjela za gastroenterologiju endoskopski ultrazvučni uređaj FujiFiIlm Arietta 850 koji predstavlja „state of the art“ tehnologiju medicinskih uređaja.

Uređaj posjeduje naprednu tehnologiju čak i za klasičnu funkcionalnost kao što je transabdominalni ultrazvuk te iznimnu kvalitetu dijagnostičke slike dobiva korištenjem sondi tzv. „Single Crystal“ tehnologije izrade. Osim toga opremljen je i opcijama ShearWave elastografije i mjerenja, tkiva elastografije, te snimanje s upotrebom kontrastnih sredstava.
Prednosti endoskopskog uređaja su te što isti omogućava vrlo dobar prikaz stjenke probavne cijevi, gušterače, žučnih vodova i limfnih čvorova u pregledavanom području. Također se mogu prikazati neki dijelovi jetre, a često se može dobro prikazati i žučni mjehur.

Endoskopski ultrazvučni uređaj Arietta 850 prvi je instalirani endoskopski ultrazvučni uređaj premium klase i najnovije generacije u Republici Hrvatskoj.
Nabavkom ovog uređaja premium klase Opća bolnica Zadar omogućila je svojim pacijentima nastavak dijagnostičkih ultrazvučnih endoskopskih postupka na najvišoj razini.

Vrijednost nabave iznosi 2.172.500,00 kn, a ista je financirana iz decentraliziranih sredstava Bolnice.