Opća bolnica Zadar nabavila je kirurški kavitacijski ultrazvučni aspirator

Opća bolnica Zadar nabavila je za potrebe Službe za kirurgiju kirurški kavitacijski ultrazvučni aspirator.

Uređajem je omogućen revolucionaran pristup kirurškom uklanjanju tumorskih tkiva abdomena i glave i to zbog korištenja napredne tehnologije koju ima samo Cusa® Clarity® – tkivna selektivnost (razlikovanje zdravog od bolesnog tkiva). Upotrebom piezoelektrične tehnologije omogućava se resekcija i uklanjanje tumora.

Vrijednost nabavke iznosi 875.000,00 kn, a nabavka je financirana iz decentraliziranih sredstava bolnice.