Opća bolnica Zadar nabavila je 3D/4D ultrazvučni uređaj za potrebe Službe za ginekologiju i opstetriciju

Opća bolnica Zadar nabavila je za potrebe Službe za ginekologiju i opstetriciju suvremeni 3D/4D ultrazvučni uređaj GE Healthcare Voluson S8.

Radi se o medicinskom uređaju čija će upotreba znatno unaprijediti dijagnostičke postupke u opstetriciji i ginekologiji.
3D/4D ultrazvučni prikaz omogućuje precizan uvid u morfologiju i anatomiju fetusa kao i dinamiku i stanje ploda.
Navedena metoda omogućuje prikaz lica, detaljni prikaz skeleta, mozga, srca, unutarnjih organa i krvožilnog sustava ploda, a kao takav neprocjeniv je alat u ranom otkrivanju fetalnih malformacija.

Ultrazvuk se upotrebljava i za kvalitetnu dijagnostiku ginekoloških stanja kao što su: dobroćudni i zloćudni tumori maternice, ciste i tumori jajnika, polipi endometrija, izvanmaternična trudnoća te anomalije reprodukcijskog sustava.

Vrijednost nabavke iznosi 356 000, 00 kn, a ista je financirana iz decentraliziranih sredstava Bolnice.