Održan je tečaj 3. kategorije na temu “Imobilizacija prijeloma”

U subotu dana 26. studenog 2022. godine u predavaonici Opće bolnice Zadar, u sklopu Plana trajnog usavršavanja za medicinske sestre/tehničare održan je tečaj 3. kategorije na temu „Imobilizacija prijeloma“.

Sudionici tečaja bile su medicinske sestre i tehničari Objedinjenog hitnog bolničkog prijema i Odjela za operacijski blok kirurgije. Na samome početku, polaznici su upoznati s vrstama prijeloma kostiju, oblicima liječenja, imobilizacijskim materijalima i tehnikama te mogućim komplikacijama.

Po završetku teorijskog dijela tečaja, polaznici su pristupili radionicama koje su moderirali Hrvoje Sikirić, med.techn. (Opća bolnica Zadar) i Mario Škalic, med.techn. (Klinika za dječje bolesti Zagreb).

Medicinske sestre i tehničari Opće bolnice Zadar tako su imali priliku unaprijediti vlastite vještine u postavljanju gipsanih imobilizacija za razne vrste prijeloma gornjih i donjih ekstremiteta.