OB Zadar nabavila je novi dijagnostički color Doppler ultrazvučni uređaj

Opća bolnica Zadar nabavila je najnoviji dijagnostički color Doppler ultrazvučni uređaj s konveksnom, endokavitalnom i linearnom sondom. Radi se o naprednom uređaju Samsung Medison, model HS50. Uređaj je smješten na Odjelu za urologiju te će uvelike pomoći u budućoj dijagnostici urogenitalnog sustava muškaraca i žena.

Isto tako nabavljene su i vodilice za biopsiju koje će omogućiti preciznije pozicioniranje igle tijekom postupaka biopsije.

Ukupna vrijednost nabavljenog uređaja iznosi 312.000,00 kn, a nabavka je financirana iz decentraliziranih sredstava bolnice.