Izvješće o ulaganjima u 2022. godini

Financijsko poslovanje Opće bolnice Zadar tijekom iznimno zahtjevne i turbulentne 2022. godine obilježile su značajne kapitalne investicije u kompletnu zdravstvenu infrastrukturu Ustanove.

Unatoč značajnom povećanju rashoda, posebice u odnosu na obveze prema zaposlenicima uzrokovane izmjenama  Kolektivnog ugovora,  porasta stope inflacije koji se najviše odrazio na troškove hrane, energenata, elektronike itd., ipak ćemo 2022. godinu pamtiti kao  investicijsku godinu u kojoj je Bolnica informatizirana,  opremljena sofisticiranom medicinskom opremom te s raznim započetim i završenim infrastrukturnim projektima.

Sve investicije zalog su budućnosti sustava zdravstva Zadra i Zadarske županije i na dobrobit pacijenata koji gravitiraju ustanovi.

Ovim putem se zahvaljujemo svima koji su svojim radom, trudom i podrškom doprinijeli realizaciji projekata.

Kratak presjek investicijskih projekata možete pogledati na priloženoj PowerPoint prezentaciji : Izvješće o poslovanju 2022 v2