Izaslanstvo bolnica iz Češke Republike posjetilo Laboratorij OB Zadar

Opću bolnicu Zadar danas je posjetilo izaslanstvo iz Čeških bolnica Nemocnice Břeclav i SZZ Krnov.

Predstavnicima je kroz studijski posjet predstavljen instalirani sustav Zračne pošte.

Djelatnici laboratorija su sa zastupnicima tvrtke SARSTEDT prezentirali sustav Tempus 600 kojeg je Opća bolnica Zadar je nabavila kroz projekt LAB-OP.

Od siječnja 2021. kroz sustav zračne pošte ukupno je prošlo preko 120.000 uzoraka, što predstavlja 40.0000 osoba koje su imale koristi od instaliranog sustava.