Funkcionalno povezivanje Poliklinike i kompleksa Opće bolnice Zadar

Dana 06. srpnja 2018. godine stavljen je u funkciju lift na spojni most – kao privremeni način prilaza iz zgrade Opće bolnice Zadar i zgrade Poliklinike Opće bolnice Zadar do okončanja EU projekta Dnevnih bolnica.

Namjena lifta je uspostava komunikacije za teško pokretne pacijente koji su se zatekli u kompleksu bolnice, hitne slučajeve i djelatnike. Pacijentima kojima nije neophodno korištenje ove privremene veze, preporuča se glavni ulaz u zgradu Poliklinike ispred koje je osiguran parking na dvije etaže sa ukupno 200 parkirnih mjesta.

Izgradnjom nove zgrade „Dnevnih bolnica“ na mjestu sadašnje zgrade „Kožni-Zarazni“ omogućiti će se povezivanje direktno iz zgrade nova Interna, te OHBP-a toplom vezom u obliku spojnih mostova.