124. Kongres poslodavaca u zdravstvu Hrvatske

124. Kongres poslodavaca u zdravstvu Hrvatske s međunarodnim karakterom održan je od 30. rujna 2021. do 01. listopada 2021. u Opatiji.

Kongres je okupio gotovo sve ključne sudionike u zdravstvenom sustavu, te je isti pratilo 320 sudionika. Tema ovogodišnjeg Kongresa bila je usmjerena na funkcioniranje i poslovanje zdravstvenih ustanova u vrijeme korona-krize, stanje zdravstvenog sustava i pogled u budućnost uz reforme u zdravstvu, aktualna pravna pitanja s naglaskom na problematiku isplata razlike plaće za prekovremeni rad i osnovicu za izračun plaća u javnim službama, iskustva pojedinih zemalja u okruženju i mnoge druge teme važne za rad zdravstvenih ustanova i daljnji napredak zdravstvenog sustava.

Tijekom dva dana, održano je 29 predavanja te 2 panel-rasprave. Jedno od predavanja o naknadama za prekovremeni rad i primjeru nagodbe održao je Željko Čulina, dr.med..