Ispred Opće bolnice Zadar podignuti šatori za potrebe zdravstvenog zbrinjavanja oboljelih od koronavirusa

Sukladno Odluci ministra obrane RH i zapovijedi načelnika Glavnog stožera Oružanih snaga RH, a temeljem zahtjeva Opće bolnice Zadar, u cilju pružanja pomoći lokalnoj zajednici i institucijama civilnog društva u borbi protiv suzbijanja epidemije koronavirusa SARS-CoV-2, pripadnici Zapovjedništva za potporu u petak, 11. rujna 2020. godine ispred Opće bolnice Zadar postavili su dva šatora s pripadajućim termogenima i agregatima te dvadeset ležaja za potrebe zdravstvenog zbrinjavanja oboljelih od koronavirusa.

Dan ranije stigla su i tri stambena kontejnera za smještaj medicinskog osoblja i opreme potrebne za skrb o oboljelima. Šatore i kontejnere zatražila je Opća bolnica Zadar u suradnji sa Stožerom civilne zaštite Zadarske županije.

– Prema najavama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo tijekom jeseni očekuje se povećan broj oboljelih s težom kliničkom slikom, što nas je među ostalim primoralo da se pripremamo na nadolazeće razdoblje – istaknuo je ravnatelj Opće bolnice Zadar dr. Željko Čulina i dodao da je unatoč poduzetim mjerama i osiguranom prostoru za smještaj oboljelih od koronavirusa, zbog povećanog prijema bolesnika te nepredviđenih situacija smanjen raspoloživi broj stacionarnih kapaciteta bolnice.