Opća bolnica Zadar nabavila je laparoskopski stup 4K rezolucije posljednje generacije za Odjel za abdominalnu kirurgiju

Laparoskopski stup omogućava operacije u abdomenu minimalno invazivnim pristupom što omogućava brži oporavak pacijenta, kraći boravak u bolnici te povratak normalnom životu u najkraćem mogućem vremenu. UHD, odnosno 4K rezolucija omogućava kirurgu da primijeti i najmanje promjene u tkivu ili moguće krvarenje te u potpunosti prevenira postoperativne komplikacije ili da ih svede na minimum.

Navedena oprema nabavljena je u sklopu Projekta Izgradnja i opremanje Dnevne bolnice Odjela za pulmologiju, onkologiju, infektologiju i dermatologiju Opće bolnice Zadar te adaptacija i opremanje dnevne bolnice Službe za kirurgiju, financiranog bespovratnim sredstvima iz Europskog fonda za regionalni razvoj kroz Operativni program Konkurentnost i kohezija (2014.-2020.).

Vrijednost opreme iznosi 811.500,00 kn.