Opća bolnica Zadar nabavila je uređaj za dekontaminaciju i dezinfekciju prostora UV zračenjem

Za vrijeme trajanja pandemije COVID-19, Opća bolnica Zadar nabavila je uređaj za dekontaminaciju prostora UV-C zrakama, UVDI UVC-360 za potrebe Službe za kirurgiju, Odjel operacijskog bloka.

Uređaj proizvodi američka tvrtka UVDI Ltd. iz Kalifornije. Izdvaja ga kvaliteta, učinkovitost i svrsishodna upotrebljivost u svim segmentima zaštite osoblja i pacijenata od većine infekcija. Uređaj je uspješno korišten u prethodnim epidemijama SARS i MERS, a trenutno je najzastupljeniji kao zaštita u COVID-19 pandemiji.

Na taj način je i OB Zadar osigurala dodatnu, sigurnu i dokazanu zaštitu svih pacijenata i djelatnog osoblja Bolnice u borbi protiv infekcija uključujući i koronavirus.

Uređaj je financiran iz minimalnih sredstava za financiranje decentraliziranih funkcija u zdravstvu u iznosu od 362.500,00 kn.