Posjet ministra zdravstva Općoj bolnici Zadar

Ministar zdravstva Vili Beroš je dana 22. lipnja 2020. posjetio Opću bolnicu Zadar gdje se sastao s članovima Uprave Bolnice i članovima Stožera civilne zaštite Zadarske županije, a povodom novonastale situacije uzrokovane održavanjem teniskog turnira Adria Tour.

Ministar je istaknuo kako je došao dati potporu svim djelatnicima Bolnice i epidemiološkoj službi, jer su oni temelj postupanja u ovakvim situacijama. Pohvalio je brzu reorganizaciju OB Zadar i epidemiološke službe koja je od sinoć zaprimila 600 poziva zabrinutih građana.

Ravnatelj Opće bolnice Zadar Željko Čulina u svom obraćanju medijima kazao je kako se Bolnica vratila na režim koji je imala kroz ožujak, travanj i svibanj. U sklopu poduzetih mjera aktiviran je Odjel COVID 1 koji se nalazi u bivšoj zgradi onkologije, a sve u svrhu zbrinjavanja pacijenata za koje se sumnja da su oboljeli od COVID-19, kao i onih za koje je sumnja potvrđena. Zabranjene su posjete bolesnicima, a što se tiče vađenja krvi navedenu pretragu u Bolnici mogu obaviti hitni pacijenti, trudnice, djeca i onkološki bolesnici.

Zbog epidemioloških razloga djelatnici imaju obvezu koristiti zaštitnu opremu, a kod ulaza u Bolnicu radi se trijaža svih onih koji ulaze u bolnički krug.