Spajanje Opće bolnice Zadar na EVN-ovu plinsku mrežu

Dana 12. ožujka 2020. Opća bolnica Zadar i EVN Croatia svečanim su događanjem obilježili završetak aktivnosti spajanja Opće bolnice Zadar na EVN-ovu plinsku mrežu. Prijelaz na plin Opća bolnica Zadar provela je u nekoliko faza, prijelazom s mazuta na plin početkom 2018. godine (kada je bolnička kuhinja spojena na plin) dok je kotlovnica umjesto mazuta počela koristiti plin dana 10. prosinca 2019., te je s današnjim svečanim obilježavanjem službeno puštena u rad. U sljedećoj fazi je prelazak Poliklinike Opće bolnice Zadar s UNP propan-butana na korištenje plina.

U ime Opće bolnice Zadar uzvanike, među kojima su bili predstavnici Zadarske županije kao i  član Uprave EVN Croatia Plin Vlado Mandić,  pozdravio je ravnatelj Željko Čulina, dr.med. koji je istaknuo kako je u sklopu energetske obnove Opće bolnice Zadar jedna od glavnih zadaća bila zamjena stare, dotrajale i energetski neučinkovite kotlovnice. Kao idealno rješenje pokazao se prelazak s dosadašnjeg mazuta na zemni plin koji je ekološki, ali i financijski najprihvatljiviji. Korištenjem plina, naglasio je ravnatelj, smanjuje se količina štetnih emisija i time pozitivno utječe na okoliš. Spajanjem Bolnice na plin očekuju se i značajne financijske uštede. Navedeni „višak“ sredstava planira se preusmjeriti za nabavu medicinskih uređaja, edukaciju djelatnika, odnosno povećanje kvalitete zdravstvene zaštite korisnika zdravstvenih usluga.