Postupak obrade osobe sa sumnjom na infekciju uzrokovanu koronavirusom

Sve osobe sa simptomima upale gornjih dišnih puteva (akutna respiratorna infekcija), što uključuje i sumnju na bolest uzrokovanu koronavirusom COVID -19, prvo se moraju javiti primarnom liječniku (obiteljska medicina).
O slanju bolesnika na daljnju obradu u bolnicu odlučit će liječnik koji je pregledao bolesnika. U slučaju procjene indikacije za bolničku obradu, a prije slanja bolesnika, o tome će primarni liječnik obavijestiti pripravnog epidemiologa (098/332-765).