Ograničavanje posjeta zbog gripe

Zbog pojavnosti gripe u općoj populaciji koja je u tijeku, privremeno su ograničene posjete bolesnicima na odjelima, osim za članove uže obitelji pacijenata (1 član obitelji)

Ograničavanje posjeta se odnosi na trajanje od 30 minuta do 5 minuta na 1 člana obitelji, a u ovisnosti o epidemiološkoj situaciji na odjelu, stoga vas molimo da se pridržavate uputa osoblja odjela.

Naime, očekivano trajanje ograničavanja posjeta je do kraja mjeseca veljače, koliko i očekujemo trajanje vrha epidemije gripe.

Na ovaj način smanjujemo mogućnost prenošenja virusa gripe na bolesnike unutar bolnice.

ODLUKA. Povjerenstva za sprečavanje i suzbijanje infekcija povezanih s zdravstvenom skrbi (Ur. broj: 01-459/20-1/20)