Održana tradicionalna jesenska Konferencija Udruge poslodavaca u zdravstvu Hrvatske

Pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović Udruga poslodavaca u zdravstvu Hrvatske održala je svoju tradicionalnu jesensku Konferenciju u trajanju od dva dana, 10. i 11. listopada 2019. godine, u kongresnom centru Grand hotela „4 opatijska cvijeta“ u Opatiji.

Ovaj zdravstveni skup okupio je preko 400 sudionika iz svih segmenata hrvatskog zdravstvenog sustava, predstavnika tvrtki povezanih sa zdravstvom te predstavnika lokalne i regionalne samouprave. Teme Kongresa bile su koncentrirane na funkcioniranje i poslovanje zdravstvenih ustanova, na novu zakonsku regulativu u zdravstvu, te na specifičnosti zdravstvenog sustava Republike Hrvatske i nekih zemalja u okruženju. Tijekom Konferencije obradilo se preko 20 aktualnih tema te su održana 3 okrugla stola, relevantna za efikasniji i uspješniji rad, komunikaciju i suradnju u hrvatskom zdravstvu, ali i šire.

Pored ravnatelja i menadžmenta gotovo svih javnih i privatnih zdravstvenih ustanova u Hrvatskoj, među predavačima i sudionicima Kongresa na konferenciji su sudjelovali: prof.dr.sc. Milan Kujundžić, dr.med., ministar zdravstva Republike Hrvatske, Lucian Vukelić, dr.med.spec., ravnatelj HZZO-a sa suradnicima, Samo Fakin, dr.med., bivši ministar zdravstva Republike Slovenije, doc.dr.sc. Vlatka Martinović, dr.med., direktorica Federalnog fonda zdravstvenog osiguranja i reosiguranja Federacije BiH, zatim predstavnici Hrvatskog liječničkog zbora te mnogobrojni predstavnici komora, udruga pacijenata, sindikata, stručnih društva i ostalih organizacija u zdravstvu Hrvatske, kao i predstavnici farmaceutske industrije, IT sektora i medija, uz domaće i međunarodne stručnjake iz različitih područja vezanih za zdravstveni sustav.

Između brojnih zanimljivih i aktualnih tema Konferencije izlaganje na temu „Iskustva s Centralnim upravljačkim sustavom“ imali su Željko Čulina, dr.med. (ravnatelj Opće bolnice Zadar) i Morana Ivančević, dipl.ing.el. (rukovoditeljica Odsjeka za informatiku Opće bolnice Zadar).