Opća bolnica Zadar prva bolnica u Hrvatskoj u kojoj je uspješno implemetiran Centralni upravljački sustav

U Općoj bolnici Zadar 15. srpnja 2019. godine uspješno je izvršena primopredaja zadnje dvije faze implementacije Centralnog upravljačkog sustava (CUS) – podizanje fiksnih i fleksibilnih izvještaja. Primopredaji su uz ravnateljstvo bolnice prisustvovali predstavnici Ministarstva zdravstva, Hrvatskog zavod za zdravstveno osiguranje i predstavnici isporučitelja – Ericsson Nikola Tesla.

Održana je prezentacija sadržaja modula izvještavanja nad podacima koji su pripremljeni od strane Opće bolnice Zadar u prethodnim fazama projekta.

Izvještajni modul Centralnog upravljačkog sustava omogućuje Ministarstvu, HZZO-u, bolnicama i Zavodima za javno zdravstvo pregled svih podataka relevantnh za funkcioniranje ustanove te usporedbu s drugim ustanovama iste kategorije. Također omogućuje korisnicima izradu fleksibilnih izvještaja nad podacima koji se šalju u HZZO putem modula za fakturiranje.

Opća bolnica Zadar je prva bolnica u Hrvatskoj koja je u cijelosti implementirala sve faze CUS projekta.