Obilježavanje Svjetskog dana upalnih bolesti crijeva 19. svibnja WORLD IBD DAY

18.05.2019. (subota) od 10.00 do 12.00 sati

Narodni trg Zadar

Povodom Svjetskog dana upalnih bolesti crijeva 19.05. (WORLD IBD DAY), na Narodnom trgu u Zadru provest ćemo akciju „Sestrinstvo u promociji zdravlja oboljelih od upalnih bolesti crijeva“ u vremenu od 10:00 do 12:00 sati.

Procijenjuje se da u Hrvatskoj preko 5000 ljudi različite životne dobi boluje od upalnih bolesti crijeva. Oboljelima je narušena kvaliteta života, potrebne su im česte konzultacije, ambulantne kontrole, pretrage i hospitalizacije. Osim smetnji i tegoba koje ima pričinja njihova bolest, nažalost još uvijek često doživljavaju i druge neugodnosti na radnom mjestu, u široj zajednici ili u društvu svojih vršnjaka.

Cilj akcije je promocija zdravlja i svijesnosti o upalnim bolestima crijeva (Crohnova bolest i Ulcerozni kolitis) koje se najčešće javljaju između 15 i 25 godine života  odnosno pogađaju mladu populaciju.

Navedenu akciju provoditi će medicinske sestre Odjela za gastroenterologiju, Odjela za intenzivnu internističku skrb, Gastro endoskopije i ambulanti Opće bolnice Zadar, studenti i nastavnici Odjela za zdravstvene studije, Sveučilišta u Zadru, te učenici i nastavnici Medicinske škole Zadar.

23.05.2019. (četvrtak) od 18.00 do 19,30 sati

Gradska knjižnica Zadar – „Četvrtkom do zdravlja”

24.05.2019. (petak) od 15.00 do 18.00

Opća bolnica Zadar – predavaonica stručne knjižnice – Tečaj III.kategorije

Program za med.sestre/tehničare

Radionice opis i sazetak za med.sestre/tehničare

25. svibnja 2019. (subota)

Predavaonica Stručne knjižnice OB Zadar – za liječnike

Program za lijecnike

Veselimo se Vašem dolasku!

Dr.sc. Melanija Ražov Radas, dr.med., organizatorica skupa

Marija Zubčić, dipl.med.techn., organizatorica skupa