Sretan međunarodni dan primalja – 05. svibanj

Dana 05. svibnja obilježava se Međunarodni dan primalja.

Međunarodni dan primalja je prilika da se naglasi važna uloga primalja u zdravstvenoj zaštiti žena i novorođenčadi, a isto tako da se proširi ideja o primaljama i primaljstvu. Posebno je ovo prilika da se prezentiraju dobrobiti primaljske skrbi. Sve majke, očevi, djedovi i bake, djeca, učitelji, doktori, medicinske sestre i ostali zdravstveni djelatnici, ali najvažnije, budući roditelji moraju steći spoznaje o primaljstvu i primaljama i njihovoj važnosti za žene i njihove obitelji kao pomoć u pripremi za trudnoću i porod.

Svim primaljama od srca čestitamo njihov dan!

Ravnateljstvo Opće bolnice Zadar